Z REDAKCE

03.05.2017

Po takřka roční odmlce, se už tradičně do Dobkovic vrací formát tzv. Late Night Show. Studio TŠ Production produkuje třetí díl pořadu Talk Show - Dobkovice, který si vydobyl svou pozornost a místo na Dobkovickém jevišti. Jednou za rok tu diváci mají možnost vidět červený gauč, živelného moderátora, živou kapelu a vlastně i ´´živelné´´ umělce. Celý tenhle ansábl sává pozitivní energií a touhou nahustit do diváka co nejvíc to jde. Což je také důvod proč lidi vždy zavítají na představení v tak hojném počtu. Celkově Talk Show navštívilo přes 350 diváků.

V této vesnici poblíž Děčína se jedná o unikátní představení, které troufám si říct svou spontánností a kreativitou strčí jiné volnočasové akce v okolí do kapsy. Aby také ne! Potenciál je zde dost velký a láká diváky i z měst a okolí. ,, My právě teď vlastně budeme uzavírat jednu velkou fázi, kterou jsme rozjeli v roce 2015. Teoreticky třetí díly uzavírají jednu sadu. My zatím ovšem nekončíme, respektive tahle fáze ještě nekončí. Další hra teprve začíná.´´ podotkl moderátor Radek Štol. Co je velké, má velkou pozornost a také velké ovace. Ty, ale mohou být velice bolestivé až hořké. Jedno šlápnutí vedle může předešlé úspěchy velice rychle spláchnout ke dnu, ví hlavní producent Matěj Tomášek ,, Fází může být stovky a nebo taky jenom jedna. Víme, že Show není nesmrtelná. Záleží na diváckém ohlase a hlavně návštěvnosti. V tuto chvíli se soustředíme na fázi jedna.´´ Po úspěších z roků 2015 a 2016 budou chtít pánové Radek Štol a Matěj Tomášek navázat tam kde skončili. Jejich pořad neustále někam směřují a posouvají ho směrem dopředu. Což není vlastně na škodu. Byť každé vystoupení má své kouzlo a originalitu, tak přesto je pořád co zlepšovat, nebo zdokonalovat. Divák zkrátka chce pořád víc a víc tvrdí Štol.

To že se něco brzo bude dít, svědčí oficiální facebookové stránky. Tam producenti totiž zveřejnili dvě nové promo fotky. Dokonce na osobním profilu moderátora Radka Štola se nedávno objevila fotka celého hlavního produkčního týmu. Tento počin už známe z minulých let, kdy se touhle dobou začalo šuškat o termínu Show a přilétali nějaké první vlaštovky o hostech. Jedna malá už tedy aspoň přilétla. Producent Matěj Tomášek se nechal slyšet, že by první změnou v Show měla být žena a to herečka. Což by bylo příjemné zpestření, neboť v Show vždy dominovali jako hlavní aktéři muži. Po skvělém Leoši Nohovi zavítá na jeviště tedy dáma, nebo snad slečna? Více jsme se zatím nedozvěděli. Stejně jako minulý rok (kdy se tajilo co nejvíc to šlo), tak i letos tvůrci mlží. ´´Divák se opět vše dozví včas a i my budeme rádi, až tu velkou událost zveřejníme´´, říká Tomášek. Oficiální vyjádření obou autorů projektu teprve přijde, tak se zatím necháme překvapit.

Dá se určitě očekávat, že do éteru přilétne nějaké video, nebo krátkometrážní reklama (jako v letech minulých, kdy na kanále you-tube bavilo lepení plakátů a nebo pánské sólové trio před jevištěm). Na zveřejněných promo fotkách jde vidět, že hra začíná. Respektive je v půlce, na začátku a nebo na konci ? Autoři si tak s divákem slušně hrajou a lákají svou hravostí. Podle tvůrců je na fotkách zachycena nejen cesta celého týmu, ale také osudovost a jeden velký šachový souboj. Tak či onak, již brzo se Dobkovice dozví vše co potřebujou a velká překvapení na sebe dlouho nenechají čekat. Naše redakce už má rezervované místo, tak přijďte i Vy.

Radovan Laterman, ČKKS, Praha